Tarihi maç sonrası Joachim Löw’den 6-0 yorumu

İspanya karşısında 6-0 mağlup olan Almanya’da teknik direktör Joachim Löw, tarihi 90 dakikayı ‘kara bir gün’ olarak yorumladı.

UEFA Uluslar Ligi A Ligi 4. Grup 6. maçında İspanyaAlmanya‘ya ezici bir mağlubiyet yaşattı. İspanyollar, sahasında Ferran Torres’in hat-trick ile yıldızlaştığı maçta Panzerler’i 6-0 yendi.

Maçtan sonra ARD’ye konuşan Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw, yaşadığı hayal kırıklığını “zifiri kara gün” olarak nitelendirdi.

Maçtan sonra ARD’ye konuşan Löw, 2014 Dünya Kupası şampiyonları için “zifiri kara gün” olarak nitelendirdiği hayal kırıklığını dile getirdi.

Löw yaptığı açıklamada, “Şu anda açıklamak zor, hiçbir şeyin işe yaramadığı zifiri karanlık bir gün geçirdik. Bugün her açıdan gerçekten kötüydü. Cesur olmak ve ileriye doğru oynamak istedik ama bugün hiçbir şey işe yaramadı, ne hücum ne de savunma. İlk golden sonra tüm konseptimizden vazgeçtik. Açıldık ve İspanyollar o kadar iyilerdi ki bundan faydalandılar. Organizasyon yok, oyuncular arası yakınlık yok, iletişim yok. Düzenden vazgeçtik ve bu ölümcül oldu.” ifadelerini kullandı.

2014 Dünya Kupası şampiyonu Almanya, en son 1958’de 6 gol yemişti.

Bir cevap yazın