Ozan Kabak’ın cezası belli oldu

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Schalke 04’te forma giyen milli futbolcu Ozan Kabak, “sportmenliğe aykırı hareket” nedeniyle 4 maç men ve 15 bin Euro para cezasına çarptırıldı. Ozan Kabak toplamda 5 resmi maçta forma giyemeyecek.

Alman Futbol Federasyonundan (DFB) yapılan açıklamada; DFB’nin spor mahkemesinin rakibe sportmenliğe aykırı davranmaktan dolayı Ozan Kabak’a 4 maç men ve 15 bin Euro para cezası verdiği belirtildi.  

Ozan Kabak’ın ikinci sarıdan kırmızı kart görmesinden dolayı 1 karşılaşma oynamama cezası da aldığına işaret edilen açıklamada, 4 maç men cezasının kırmızı karttan doğan cezadan sonra yürürlüğe gireceği ifade edildi.

Ozan Kabak böylece Schalke 04’ün 5 resmi maçında forma giyemeyecek.

Ozan Kabak, Werder Bremen ile geçen hafta oynanan karşılaşmanın 26. dakikasındaki bir pozisyon sonrasında rakibine doğru tükürdüğü televizyon görüntülerinde ortaya çıkmıştı.

Ozan, karşılaşmanın ardından sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, rakibinden özür dileyerek tükürmeyi hedeflemediğini ve bilinçli bir hareket olmadığını ifade etmişti.

Bir cevap yazın