Olması Gereken İcraatlar Son Üç Maçta Geri Gelmeye Başladı

Spor yazarları, Beşiktaş’ın Göztepe galibiyetini değerlendirdi.

Beşiktaş’ın dünkü galibiyetinde aslan payını Ghezzal’e vermek lazım. 30’daki golde Rıdvan muazzam bir driplingle çıktı. Oğuzhan süper bir ekstra pas yaptı. Ama atak başlangıcında Ghezzal’in ısrarını ve Rıdvan’ın koşu yoluna, boş alana attığı pası da unutmamak gerek. Aynı Ghezzal 60’ta da maçın fişini çeken golünü attı. Arıyordu zaten sürekli. Çabasının ödülünü de golle aldı Cezayirli.Tabii ki Ersin dünün kahramanlardan. Karaveli geldikten sonra başrolü alan Rıdvan da öyle. Montero, Can, Güven gibi gençlerin aldığı dakikalar da önemli. (Uğur Meleke – HÜRRİYET)

İki takım da hafta içi maçı olmasına rağmen çok yüksek bir tempo ve kıran kırana bir 90 dakika izletti. Göztepe ilk yarıdaki baskılı oyununu kendi kalibresindeki takımlara karşı devam ettirebilirse aradığı çıkışı yakalayacaktır. Dün İzmir temsilcisi her şeyini ortaya koydu, lig standartlarının üzerinde bir mücadele gücüne ulaştı. 1-0 geriye düşmesine böylesine sert bir rakip karşısında kazanan Beşiktaş; Pjanic, Josef ve Ghezzal gibi klas ayaklarıyla maçı çevirip 3 puana ulaştı. (Güntekin Onay – HÜRRİYET)

Performanslara baktığımızda olması gereken icraatlar son üç maçta geri gelmeye başladı. Batshuayi kıpırdadı, Pjanic hareketlendi, Larin biraz daha gaza bastı, Ghezzal aslına dönmeye başladı. Normal şartlarda Beşiktaş zaten bu standartların takımı. Göztepe gibi can derdinde olan bir rakibe karşı geriden gelip kazanma iradesini ortaya koyabilmesi de sürpriz değil. Sürpriz olan bunları yapabilecek potansiyeli olan bir kadronun bu kadar dibe vurup, uzun bir süreci yaşamış olması. Beşiktaş kamuoyu bunu can-ı gönülden merak ediyor. Futbolcuların da elbette zaman içerisinde mutlaka verecek bir cevapları vardır. Tabii Sergen hoca sonrasında Önder hocanın bu camianın içerisinden gelen biri olarak takımın bu zorlu dönüşümüne sağladığı katkı da takdiri hak ediyor. Güçlü bir kadroyu olması gereken bir yere çekti ve hem yönetime hem de oyunculara nefes aldırdı. Gönül bunun devam etmesini arzu ediyor. Ama bir yandan da bazı soruları da soruyor. (Ali Gültiken – SABAH)

Rosier’in kırmızı kartıyla 10 kişi kalan Beşiktaş Ersin ve Vida’lı savunmayla harika bir direniş gösteriyor….Beşiktaş için zorluk derecesiyle birlikte kıymeti de üç puandan fazlasına yükselen bir maç bu… Sarsılarak başlayan futbolcular savaş kahramanları gibi bitirdiler.Önder Karaveli’ye gelince… Görevi vekaleten sürdüren U 19 Hocası, maçın her dakikasına müdahil oldu. Oğuzhan-Can, Larin-Güven, Batshuayi-Umut Meraş değişikliklerini tam zamanında hamlelerle gerçekleştirdi.Beşiktaş sadece maçı değil, kendi içinden yeni bir teknik direktörü de kazandı. Bravo Önder Hoca! (Attila Gökçe – MİLLİYET)