Lebron James’in Kariyerinde Bir İlk

LeBron James, Los Angeles Lakers’ın Houston Rockets’ı yendiği karşılaşmada pivot pozisyonunda başladı.

NBA’de Batı Konferansı ekiplerinden Los Angeles Lakers’ta forma giyen LeBron James, geçtiğimiz gece takımının bir başka Batı Konferansı ekibi Houston Rockets’ı 132-123 yendiği karşılaşmaya pivot olarak başladı.

Kariyerindeki 19. sezonunu geçiren James, ilk defa bir maça 5 numara, yani pivot olarak başladı. Genelde forvet pozisyonlarında yer alan, zaman zaman oyun kurucu olarak da sahada yer alan 36 yaşındaki oyuncu, teknik bir tercih ile hava atışına çıkarak Houston maçına pivot olarak başladı. Lakers’ın iki pivotu Dwight Howard ve DeAndre Jordan taktiksel sebeplerle maçta oynamadı.

Bu pozisyon değişikliği ve rakip pivot Christian Wood ile eşleşmesi James’i durduramadı ve All-Star oyuncu maçı 32 sayı 11 ribaund ve 11 asist ile triple double yaparak tamamladı.

Karşılaşma sonrasında konuşan James, “Basketbolda her türden oyunu oynayabilirim. Kısa beş, uzun beş fark etmez. 19. sezonumdayım ve her türlü oyunu oynayabilirim.” dedi.

Kariyerinin bu döneminde bu sezon maç başına 37 dakika süre alan LeBron James, 27.6 sayı, 7 ribaund ve 6.7 asist ortalamaları ile mücadele ediyor.