Galatasaray’da Halil Dervişoğlu Operasyonu

Galatasaray ve A Milli Takım’da gösterdiği performansla dikkatleri çeken Halil Dervişoğlu için Fatih Terim kararını verdi. Tecrübeli teknik direktör, Burak Elmas’tan 21 yaşındaki forvetin bonservisinin alınmasını istedi.

Galatasaray’da gösterdiği performansla A Milli Takım’a seçilen Halil Dervişoğlu‘nun performansı yükselmeye devam ediyor. 21 yaşındaki golcünün daha potansiyelli olduğunu düşünen Fatih Terim geç olmadan milli futbolcunun takıma kazandırılmasını istedi.

Milliyet gazetesinden Nevzat Dindar‘ın haberine göre Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Halil Dervişoğlu’nun zamanla daha fazla goller atacağını ve bonservisinin yükseleceğini düşünüyor. Terim, Başkan Burak Elmas’la konuşup 21 yaşındaki forvetin devre arasında bonservisiyle beraber alınmasını istedi. Habere göre 68 yaşındaki çalıştırıcı, Halil Dervişoğlu için “Halil bu golleri atarsa işimiz kolay değil. Zaten atacak da… Bu işi sezon sonuna bırakmak yerine, devre arasında halletmemiz ve erken bitirmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim’in isteğiyle Burak Elmas harekete geçti. Galatasaray yöneticileri önümüzdeki günlerde Brentford yetkilileri ile masaya oturacak. Ön alım hakkı bulunan Galatasaray tüm şartları zorlayacak. Halil Dervişoğlu’nun İngiliz ekibi ile sözleşmesi 2024’te sona eriyor.