Fransa’da Olay Çıktı Maç Yarıda Kaldı

Fransa Kupası’ndaki Paris FC ile Olympique Lyon arasındaki son 64 maçı çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı.

Charlety Stadı’ndaki maçın ilk yarısı 1-1 sona ererken tribünde taraftarlar arasında kavga çıktı. Taraftarlar birbirlerine maytap attı. Taraftarlar daha sonra sahaya indi. Stat hoparlörlerinden maçın ertelendiği açıklandı.

Geçen ay Marsilya maçında Dimitri Payet’e isabet eden bir yabancı cisim nedeniyle Lyon’un 1 puanı silinmişti.

Bu sezon Fransa futbolunda taraftarlar arasındaki kavgaların sayısı artarken; hükümet, salı günü maçlarda bir oyuncu veya hakemin yabancı cisim nedeniyle yaralanması halinde karşılaşmanın erteleneceğini açıklamıştı.

Hükümet diğer önlemlerin yanı sıra statlarda meydana gelecek kavgalar sonrası maçın ertelenme kararının en fazla 30 dakika içerisinde alınacağını duyurmuştu. Fransa’da olayları çıkaran taraftarlara yönelik de katı stadyum yasakları uygulanacak.

Ağustos’ta Marsilya’yla oynanan maçta çıkan olaylar nedeniyle de Nice’i biri ertelemeli iki puanı silinmişti. Maçta konuk ekip oyuncularına tribünlerden yabancı maddeler atmış ve daha sonra da seyirciler sahaya inmişti.

Eylül ayındaki RC Lens ile Lille arasındaki kuzey derbisinde de taraftarlar arasında çıkan olaylar nedeniyle ikinci yarı bir süre durmuştu.

Montpellier, Angers, Marseille ve St Etienne maçlarında da taraftarlar olay çıkarmıştı.