Berabere Bitse Yazık Olurdu

Beşiktaş ligin ilk yarısının son maçında deplasmanda karşılaştığı Konyaspor’a 1-0 mağlup oldu. Spor yazarları Konyaspor-Beşiktaş maçını kaleme aldı.

ÖMER ÜRÜNDÜL: MICHALAK’I HATIRLAYINCA | Dün geceki kritik karşılaşmada yüksek tempolu, temaslı bir 90 dakika izledik. İki takım da yüksek konsantrasyonla alan daraltıyor, toplu hücum, toplu savunma yapmaya çalışıyordu. Tabi bu tip taktiksel kontrollü bir oyunda pozisyon zenginliği beklenemezdi. Ama maçın genel görüntüsü günümüz futbolunun istediği ilkelere uygundu.

İkinci yarıda son 10 dakikaya kadar Beşiktaş gole biraz daha yakın taraftı. 60’ıncı dakikada da en önemli pozisyon yakalandı. Aynı pozisyonda Batshuayi’nin şutunu Sehic kurtardı, devamında Ghezzal önce ayakla sonra da kafa ile üst üste iki kez topu direğe nişanladı. Korakor oyun devam ediyordu. Konyaspor’un başarılı teknik adamı İlhan Palut dün belki de heyecandan olacak ki kenar yönetiminde hatalıydı.

Beşiktaş’ta Umut Meraş’ın hem maç eksiği var hem maske ile oynuyor hem de ters ayakla sağ bekte… Önemli kanat forvet Serdar Gürler’in yokluğunda benzer yapıda Michalak var. Ama Palut, Michalak’ı 80 dakika, enerjik Rıdvan’a esir etti. Bu arada çok önceden Endri Çekiçi ve Ahmed Hassan’ı oyuna almalıydı. Son 10 dakikada bu değişikliği yaptı; Michalak da sola geçti ve altın değerindeki golün hazırlayıcısı oldu. (Sabah)

GÜNTEKİN ONAY: BEŞİKTAŞ DEPLASMANDA YİNE KAYIP | Beşiktaş, Konyaspor karşısında oyun üstünlüğünü ele geçirse de pozisyon zenginliğinden uzak bir 45 dakika oynadı. Sadece Batshuayi ve Oğuzhan ile gole yaklaşan siyah beyazlılar, Konyaspor savunmasını ısrarla merkezden delmeye çalıştı. Rosier’nin yokluğunda sağ kanadı etkin kullanamayan Beşiktaş’ta Larin’in de takımdan kopuk görüntüsü ofansif performansı olumsuz etkiledi.

Konyaspor gibi güçlü ve organize bir ekip karşısında kalesinde tehlike yaşamayan Beşiktaş, ikinci yarıda da ev sahibine oranla oyunun kontrolünü elinde tutmaya devam etti. Josef, Ghezzal ve Güven ile yakaladığı fırsatları değerlendiremeyen siyah beyazlılar kaleci Sehic ve direği geçemedi.

Dün ilginç olan, Konyasporun defansif bir oyun mantalitesiyle sahada yer almasıydı. Liderin en yakın takipçisi yeşil beyazlı ekip kazansa puan farkını 7’ye indireceği bir haftada skoru 0-0’a kitlemek isteyen bir anlayışla 90 dakikayı geçirdi. Genel anlamda takım savunmasını iyi yapan Konyaspor, son 10 dakikalık bölümde hücumda daha fazla görünürken yeşil beyazlılar, Michalak’ın içeriye çevirdiği topta kaleci Ersin’in çeldiği ve kısa düşen bir top sonrasında Ahmet Hassan ile 90’da öne geçti. (Hürriyet)