Bale: Dört Gözle Bekliyorum

Türkiye’nin Euro 2020’deki ikinci maçında karşılaşacağı Galler’in yıldızı Gareth Bale, maçla ilgili açıklamalar yaptı ve “Harika bir atmosfer olacağını düşünüyorum. Biz de bu ortamı 4 gözle bekliyoruz” dedi.

Taktik olarak milli takımdaki rolüne adaptasyonu sorulan GaretH Bale, “Adaptasyon sorunu yaşamadım. Çok uzun zamandır bunu yapıyoruz. İdmanlarda da bunları çalışıyoruz. Herhangi bir sorun yok” yanıtını verdi.

Yarın akşamki maçla ilgili düşünceleri sorulan Galli oyuncu, “Biz maçı kazanmak istiyoruz. Türkiye’de aynısını istiyordur. Tabii ki de kazanamıyorsak kaybetmemeliyiz. Çok zor bir maç bizi bekliyor ” ifadelerini kullandı.

Azerbaycan’da Türkiye’yi yaklaşık 30 bin kişinin destekleyeceğinin hatırlatılması üzerine de Bale, “Gallerli taraftarlar da olacaktır ama Türk taraftarlar daha fazla olacak. Harika bir atmosfer olacak. Türk taraftarların Türk takımını desteklemesini anlıyoruz; ama yarın güzel bir atmosfer olacak ve dört gözle bekliyoruz. Tabii ki çok büyük kalabalığın karşısında oynamak çok güzel olacak. Tüm oyuncular motive olacaklar. Bizim açımızdan belki iyi olmayan bir şey ama daha önce Türkiye’de de oynamıştım, Türk taraftarın nasıl olduğun biliyorum. Bu kadar kalabalık insan topluğunu görmek bizim için de motive edici olacak. Umarım iki taraf içinde iyi bir maç olur. Bizim için çok büyük bir sorun değil, düşmanca bir kalabalık oluştursalar bile bizim için önemli değil. Daha önce böyle atmosferlerde oynadık, önemli olan sahaya çıkınca yüzde yüzümüzü vermek ve sakin oyunumuzu sürdürmek. Kolektif olarak savunmak ve hücuma çıkmamız gerekiyor. Kimin gol attığı çok önemli değil hep beraber tek bir hedefe kilitlenmeliyiz. Atmosferin etkisi altında kalmadan elimizden geleni yapmalıyız. Bence bu keyif alınacak bir ortam. Bunu iyi kullanırsak size motivasyon verecek bir unsur da olabilir” diye konuştu. 

Bale, karşılaşmada öne geçmelerinin işlerini kolaylaştıracağını da aktardı.