Vitor Pereira’nın Yeni Adresini Yazdılar

Süper Lig’de lider Trabzonspor’un 12 puan gerisinde kalan Fenerbahçe’de teknik direktör Vitor Pereira ile yolların ayrılacağı ağırlık kazandı. Brezilya’da ise Pereira’nın Flamengo ile anlaştığı iddia edildi.

Sezona şampiyonluk hedefiyle başlayan ancak 16. hafta sonunda lider Trabzonspor ‘un 12 puan gerisinde bulunan Fenerbahçe’de, teknik direktör Vitor Pereira’nın koltuğu tehlikede. 53 yaşındaki teknik adamla ilgili Brezilya’dan Flamengo iddiası ortaya atıldı.

Dünyaca ünlü spor kanalı ESPN’in Brezilya versiyonunun haberine göre; Fenerbahçe’de rahat bir çalışma ortamı bulamadığı için ayrılmak isteyen Pereira, Flamengo Asbaşkanı Marcos Braz’la görüştü. Portekizli teknik adam, Flamengo Asbaşkanı Braz ile yaptığı görüşmede, Türkiye’den ayrılıp Flamengo’da çalışmak istediğini, Avrupa ve Asya’dan sonra Güney Amerika’da da şampiyonluk yaşamaya hazır olduğunu söylediği iddia edildi. Haberde ayrıca Pereira’nın Flamengo’dan Aralık ayı sonuna kadar izin istediği ve Fenerbahçe’nin kendisini bırakmak istemediği ifadeleri yer aldı.

Son olarak geçen yıl Brezilya’da şampiyonluk yaşayan Flamengo’nun kadrosunda; David Luiz, Filipe Luis, Maurucio Isla ve Gabriel Barboso gibi yıldız isimler bulunuyor.