Messi Neden Ayrıldı? “O Varken Yapamazdık…”

Barcelona’da mevcut yönetimin finansörlerinden Jose Elias, Lionel Messi’nin neden ayrıldığını üç maddede açıkladı.

21 yıllık Barcelona geçmişini bırakıp Paris Saint-Germain’e transfer olan Lionel Messi’nin ayrılığıyla ilgili Barça cephesinden açıklama geldi.

AS gazetesinde yer alan habere göre, iş insanı ve Laporta yönetimindeki Barcelona’nın finansörlerinden Jose Elias, Messi’nin ayrılık nedenlerini sıraladı.

Elias, “Barcelona’da yeni bir takım kurmamız gerekiyordu ve Messi varken bunu yapamazdınız. Barcelona’da olmayacak yaştaydı. Messi’nin sonu belliydi. Geçen yıl olmasa bu yıl ayrılacaktı. Onu bir yıl önce gönderseydik biraz para kazanırdık” dedi.

“Barcelona’dan ayrıldığı için ağlamadı”

“Barcelona’yı yeniden kazanan bir takım yapmak için Messi sonrası bir proje hazırlamak gerekiyordu. Bir noktada karara varılmalıydı. Bu hayatın kanunu. Messi, Barcelona’da devam etmediği için değil, bir döngüyü bitirmek üzere olduğu için ağladı.”

“Messi’ye para yetiştirmek için deveye hendek atlatıyorduk”

“Messi’nin Barcelona’da devam etmemesinin üç nedeni vardı. Birincisi kulübün maaş organizasyonuydu. Maaş kesintileriyle yüzleşmek zorunda kaldı. İkincisi ona verecek paramız yoktu. Messi’ye para yetiştirmek için deveye hendek atlatıyorduk. Üçüncüsü de yeni bir takım ve vizyon yaratmalıydık. Messi varken yapamazdık”