Kaybettiğimiz Bir Şey Yok, Yarışın İçindeyiz

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Umut Bozok, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Monaco mücadelesi öncesi açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve Umut Bozok, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Monaco mücadelesi öncesi açıklamalarda bulundu.

“Geçen sezon birçok başarıyı taraftarımızla birlikte gerçekleştirdik. Yarın da onların pozitif destekleriyle rakibi baskı altına alıp, maçı kazanmak ve avantaj sağlamak istiyoruz. Monaco ile orada bir maç oynadık. Beklemediğimiz senaryolarla karşılaştık. Oyunun 85 dakikalık bölümünü 1 kişi eksik oynamak bizi zihinsel ve fiziksel olarak yordu. O maçı anlatmıştım. Yarın oyun 11’e 11 başlayacak.” dedi.

“Özellikle 3 maç oynadık UEFA Avrupa Ligi’nde kırmızı kartlar oldu. 2’si rakibe, 1’i bize oldu. Burada daha dikkatli olmak lazım. Rakibimizin çıkışı devam ediyor. Bu liglerin standart ve kaliteli bir takımı.”

Spor Toto Süper Lig’in 10. haftasında oynayacakları Beşiktaş maçı için Avcı, “Beşiktaş maçını düşünmüyoruz şu anda. Öncelikle yarınki maç. Beşiktaş ile bir final maçı oynamayacağız. Sadece bir lig maçına çıkacağız. Rotasyon planlamıyorum.” dedi.

“Şuan iyi bir hava var, yarın büyük bir fırsat.” diyen Abdullah Avcı, “Taraftarımızın önünde oynayacağız, onların desteklerine ihtiyacımız var. Kadroda bir sürpriz olacağını düşünmüyorum. Oyuncuların ölçümleri var, ondan sonra ne olacağına bakacağız. Nasıl hissettiklerine bakacağız. Büyük bir sürpriz olacağını sanmıyorum. Maxi’nin cezası var.” ifadelerini kullandı.

Futbolda bazı olağan şeyleri, olağanüstü yapmaya çalışıyoruz. Duran topları bile istediğimiz şekilde basit kullanamadık. Geçen seneden bu yana büyük bir kadro değişimi yaşadık. Milli takım oyuncularımız var, defans hattının bir standardı var.

“Bizim işimiz bu oyun, futbol. Performans işi. Hayatta, futbola birbirine benzer. Her zaman olumlu gitmez. Bu gidişatta neler yapabiliriz bunu arıyoruz. Bu bazen fiziksel, bazen taktiksel, bazen birebir iletişimle. Zihin tarafı daha önemli.”

“Futbol takımlarında alacağın sonuçlar, bu durumu daha yukarı çeker. Bunun için kulüpte oyuncularla birebir görüşmeler yapıyoruz. Eksik neler yapıyoruz, daha iyi hale nasıl getiririz bakıyoruz. Bence olumlu gidiyoruz.”

“Birçok şeye bakarsın geçiş süreciyle ilgili. Bir sürü detaylar var. Özeleştiri yapıyoruz. İyi ve olumlu hava var. Taraftarımız önünde bir fırsat var. İştah, arzu ve hızımızı, konsantrasyonumuzu artırarak devam etmek istiyoruz.”

“Oyunculara daha doğrusunu anlatarak ilerlemeye çalışıyoruz. Kendini ispat etmeyi en deneyimli oyuncum bile deneyebiliyor. Kazanmak isteyen bir duygudur bu oyun, bir an evvel sonuç almak istersin. Bu seni oyunda basitten zora götürür. Ligde kaybettiğimiz bir şey yok, yarışın içindeyiz. İyi olmayan şeyleri iyiye götürmeye çalışacağız.”

UMUT BOZOK: GOL KRALI OLDUM ÇOK ÖNEMSENMEDİ
Umut Bozok ise “Monaco’da üzgün bir senaryo oldu. Fransa’nın en iyi takımlarından biri. Çok kaliteli oyuncuları var. Özgüvenleri fazla. Badiashile, Fofana ilk kez Fransa Milli Takımı’na çağrıldı. Bence özgüveni baya yüksek şu an. Geçen sene gol kralı oldum ama bu konu çok önemsenmedi. Ne söylendiğini çok önemsemiyorum. Benim için önemli olan sahada olup, gol atmak. Gol kralına bir ödül olabilirdi, bana da hatıra olurdu.” dedi.