Galatasaray’a Gol Attım, Gerçek Fenerbahçeli Oldum

Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı deplasmanda 2-1 yendiği maçın uzatma anlarında attığı golle galibiyeti getiren Miguel Crespo, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Portekizli, “Galatasaray’a gol attım, gerçek Fenerbahçeli oldum” dedi.

Galatasaray derbisi için “Gerçekten zor bir maçtı” diyen Crespo, “Çok büyük bir derbi. Dünya derbisi. Çok iyi hazırlanmıştık, çalışmıştık. 3 puan aldığımız için mutluyuz. Böyle bir galibiyet aldığınızda herkes çok mutlu olduur. Bu maçta gol atmanın önemini maçtan önce Luiz Gustavo bana anlatmıştı. Golden çok galip geldiğimiz için çok mutluyum” ifadelerini kullandı. 

Dünya futbol tarihinin en önemli isimlerinden Hernan Crespo’nun golünü övmesiyle ilgili olarak da 27 yaşındaki oyuncu, “Kendisi çok büyük bir futbolcu. Efsane bir futbolcudan böyle övgüler almak benim için çok önemliydi. Kendisinin de böyle bir tweet atması bu derbinin önemini gösteriyor” diye konuştu. 

Maçın bitiş düdüğüyle birlikte mutlu olduklarını kaydeden orta saha oyuncusu, “Takım arkadaşlardımız maçtan sonra beni kutladılar. Buraya döndükten sonra taraftarın sevgisini gördüm. Taraftarların desteği bizim için çok önemli” dedi. 

“Derbide gol attığın için artık gerçek Fenerbahçeli oldun diyebilir miyiz?” sorusuna Miguel Crespo, “Maçtan önce Mesut bana gerçek Fenerbahçeli olmak için Galatasaray’a gol atmak gerektiğini söylemişti. Bunu da gerçekleştirdiğim için çok mutluyum, gururluyum. Gerçek bir Fenerbahçeli oldum.Fenerbahçe’yi çok seviyorum. Gol sevincinde de işime odaklanıyorum. Her maçta bana şans geldiğinde yüzde yüzümü vermeye çalışıyorum. Bunu anlatmaya çalışmıştım” yanıtını verdi.