Emre Belözoğlu Dokunuşu!.. 15.’likten 4. Sıraya

Başakşehir’de Emre Belözoğlu fırtınası devam ediyor. Emre Belözoğlu, göreve geldiğinde Başakşehir sadece 6 puan toplamıştı ve 15. sıradaydı. Turuncu Lacivertliler, Emre Belözoğlu ile 7 hatada 6 galibiyet elde etti ve maç fazlasıyla 4. sıraya yükseldi.

Medipol Başakşehir, Emre Belözoğlu’nun dokunuşuyla kabuk değiştirdi. Turuncu Lacivertliler, Emre Belözoğlu’ndan önce Aykuk Kocaman yönetiminde 8 haftada sadece iki galibiyet elde etti ve sadece 6 puan topladı. Kocaman ile 3-1 kaybedilen Fatih Karagümrük yenilgisinin ardından yollar ayrıldı. Takım 15. sıradayken göreve Emre Belözoğlu geldi. Emre Belözoğlu’nun gelişinin ardından Başakşehir sihirli bir dönüşüm yaşadı.

İlk maçta Beşiktaş’ı 3-2 yenen Turuncu Lacivertliler, sonraki dört maçı da kazandı (2-1 FTA Antalyaspor, 2-1 Adana Demirspor, 3-1 ÖK Yeni Malatyaspor, 2-1 DG Sivasspor) ve üst üste 5 maçtan üç puanla ayrıldı. Emre Belözoğlu’nun öğrencileri Altay ile golsüz berabere kalırken; bu hafta ise Atakaş Hatayspor’u 3-0’la geçti.

Başakşehir, Emre Belözoğlu’nun gelişinin ardından oynadığı 7 maçta 19 puan topladı ve 15. haftada averajla 4. sıraya yükseldi.