Domagoj Vida’nın corona virüs testi pozitif çıktı

Hırvatistan Futbol Federasyonu, Türkiye maçında 45 dakika oynayan Beşiktaşlı Domagoj Vida’nın corona virüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Beşiktaş forması giyen Hırvat milli futbolcu Domagoj Vida‘nın yeni tip corona virüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Sağlık ekibinin ilk bilgiyi devre arasında aldığı ve bu gelişme neticesinde teknik direktör Zlatko Dalic’in Vida’yı ikinci devre başlamadan oyundan çıkardığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca 31 yaşındaki stoper Domagoj Vida’nın salgın prosedürleri gereği ikinci test sonucu belli olana dek izole edildiği ve İstanbul’da kalacağı bildirildi.

Hırvatistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada; Türkiye ile dün akşam oynadıkları özel maç için pazartesi günü futbolculara uygulanan rutin Covid-19 testlerinin tamamının negatif olduğu belirtilirken, dün sabah, bir sonraki İsveç karşılaşması için yapılan rutin testlerde Vida’nın sonucunun pozitif çıktığı bildirildi.

Test sonuçları negatif çıkan diğer kafile üyelerinin İsveç’e hareket edeceği belirtilen açıklamada, Vida’nın yanı sıra bir federasyon yetkilisinin de test sonucunun pozitif çıktığı ancak bu kişinin takımla temasının olmadığı kaydedildi.

Bir cevap yazın