Burak Elmas’tan TFF’ye: Yapamıyorsanız Gi-De-Cek-Si-Niz

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Divan Kurulu toplantısında TFF’yi hedef aldı. Galatasaray’a beş maç üst üste operasyon yapıldığını söyleyen Elmas, “TFF’de bu işlerdeki herkesin silkelenip kendilerine gelmeleri ya da acil olarak o koltukları terk etmeleri gerekir” dedi. Burak Elmas, naklen yayın ihalesinden de çekilebileceklerini söyledi.

Burak Elmas’ın açıklamalarının satır başları

“Sevgili Galatasaraylılar, içinde olduğumuz süreçte sizlerin desteğine her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımız var.

Biz bu çarpık federasyon yönetim modelinde kendimiz için bir menfaat talep etmedik. Biz herkesin menfaatleri için hareket ettik. Şartlar eşit olduğunda Galatasaray kazanacaktır. Ancak bugün şartlar eşit değil. 

İlk defa 5 maç üstü üste bir camiaya operasyon yapıldığına şahit oldum. Bu kirli koltuk kavgasına Galatasaray’ın verecek cevabı var. Kitaplarından utancı çıkaranların artık utanma zamanı gelmiştir.

Galatasaray konuştuğunda, camianın büyüklüğünden gücünü alır. Galatasaray camiasının önünde, sporu zehirlemesini amaçlayan kimse duramaz. Galatasaray şanlı bir tarih yazar, bu odaklar ise her zaman olduğu gibi tozlu raflarda unutulur gider.

Galatasaray’ın bu ikiyüzlülüğe verecek cevabı var. Kitaplarından utanmaya çıkarmış olanların, artık utanma zamanı gelmiştir. Artık Galatasaray geri dönüşü olmayan bir mücadelenin içindedir.

Futbol yara almasın, değeri daha da zarar görmesin diye yaşananları ortalığa dökmedik. Ancak koltuk sevdası uğruna bizi argüman olarak kullanmak isteyenleri gördük. Biz bu oyuna gelmedikçe, adaletsizliklerin, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da arttırdılar. 

Biz oyunlarına gelmedikçe adaletsizliklerini, küstahlıklarını ve çirkinliklerini daha da arttırdılar. Özellikle camiamızın sinir uçlarıyla oynayıp, camiamızı bölmeyi hedeflediler. 

Galatasaray ile Türkiye Cumhuriyeti devletini karşı karşıya getirmek isteyenlere sesleniyorum. Bunu geçmişte bazı camialara uygulamış ve sonuç almış olabilirsiniz. Ama bunu Galatasaray’a yapamazsınız! Galatasaray, sizin bu uygulamak istediğiniz oyunlara büyük gelir

“YAPAMIYORSANIZ Gİ-DE-CEK-Sİ-NİZ”

Geldiğimiz günden itibaren onlara bir şans verdik. TFF yöneticileri, sadece bu bataklık düzeni sürdürme niyetinde değiller, Galatasaray’ın bu bataklığı kurutma ve şeffaflık talebine de karşı durmaktadırlar.

Yarından tezi yok TFF’de bu işlerdeki herkesin silkelenip kendilerine gelmeleri ya da acil olarak o koltukları terk etmeleri gerekir. Aslolan makamdan şeref almak değil, makama şeref katmaktır. Yapamıyorsanız gi-de-cek-si-niz. 

Galatasaray Spor Kulübü, sizin oynamak istediğiniz bu oyunlara büyük gelir. Galatasaray ile mücadelenizde adaletsiz uygulamalarla ortamı kirletebilirsiniz.  Hile ile Galatasaray’ı baskı altına almak, haddiniz değil. Sistematik Galatasaray düşmanlığı görüyoruz. Galatasaray’ı affetmediniz, bunu görüyoruz. Biz sporcuyuz, karşımıza hangi tezgah ile çıkarsanız çıkın, mücadele ederiz. Sonunda kazanan Galatasaray olur.

Fikri, vicdanı hür, Galatasaraylılar olarak bu mücadeleyi bugüne kadar verdik. Yolumuzda tek başımıza da kalsak vereceğiz. Bizlerle aynı samimiyeti ve ortak spor kültürünü benimseyen tüm spor kulüplerini de ayrılmaz birer ortak ve paydaş olarak görüyoruz. 

Bizim bir tek Cumhuriyetimiz var. O da Türkiye Cumhuriyeti’dir. Çanakkale’de şehit vermiş bir camiayı devletle karı karşıya getirmeye çalışanlar hiçbir zaman başarılı olamayacaktır. Galatasaray her daim devletine bağlı olmuştur. 

TFF, koltuk sevdası uğruna Galatasaray’ı bu bataklığa çekerek güç toplama çabasındadır. Koltuktakilerin artık koltuk savaşı var. Galatasaray artık geri dönüşü olmayan bir mücadele içerisinde. Bu mücadele futbolun değerini yükseltme mücadelesidir. 

NAKLEN YAYIN İHALESİNDEN ÇIKMA TEHDİDİ

Bu kurullar devam ederse, yayın ihalesine markamızı sokmamak için hazırlıklara başladık. TFF’nin bu tutumu devam ederse, önümüzdeki yayın ihalesinde kurumumuzun yer almamasıyla ilgili çalışmalarımızı yaptığımızı bildirmek isterim. TFF gerekeni yapmazsa, yayın havuzundan çıkacağımızı camiamıza açıklamak isteriz. Gerekirse tüm kulüplerle konuşarak, naklen yayın ihalesinden çıkma kararlılığımızı ortaya koyacağız.

Kerem-Marcao olayını aile içinde halletmek yerine oyuncumuzun lisansını iptal ettirmeye kadar gittiler. Galatasaray’ı düşünerek bu kavgalara girmedik.