Başarılı Olmak İçin Her Şeye Sahibiz

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Antwerp deplasmanındaki 3-0’lık galibiyeti değerlendirdi, “Hala mücadelenin içindeyiz. Başarılı olmak için her şeye sahibiz” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Antwerp galibiyetini yayıncı kuruluşta yorumlarken, “Sonuçtan dolayı ve takımın performansından dolayı çok mutuyum. Bugünkü galibiyeti hak ettik. Gol yemedik üç tane gol attık. Daha fazla gol atabilirdik. Takım, bugünkü performansı nedeniyle tebriği hak ediyor” dedi. 

Gruptaki durumun sorulması üzerine Pereira, “Hala mücadelenin içindeyiz. Bugünkü oynadığımız gibi oynarsak ve günümüzde olursak Yunanistan’da kazanabiliriz. Taraftarlara da teşekker ediyoruz. Otel çıkışında bizi desteklediler” ifadelerini kullandı.

Maç sonrası düzenlenen basın toplantısında ise Portekizli teknik adam şöyle konuştu,

Bence bugün iyi bir maç oynadık, iyi bir takım ruhu sergiledik. Bu tarz maçları oynayacak takım ruhu ve karaktere sahip olduğumuzu gösterdik. Daha fazla gol atabilirdik, kazanmayı hak ettik, skordan mutluyum. 

Maçtan önce de söylemiştim. Yüksek kalitede oynadığımız maçlar vardı. Frankfurt maçını da yüksek seviyede oynadık. Futbol sadece taktiksel değildir. Öz güveninizin de yüksek olması gerekiyordu. Trabzonspor, Alanyaspor ve Konyaspor maçı birbirleriyle kıyaslanacak maçlar değil. Ama bugünkü maç gruptan çıkma yolunda bizim için çok önemliydi. Ama en önemli maç bundan sonraki maçımız. Şu anda kafamızdaki çipi değiştirmek için dinlenmemiz gerekiyor. 

Takımımımdan, oyuncularımdan, taraftarlardan, başkanımızın tutkusundan hiçbir şüphem yok. Başarılı olmak için her şeye sahibiz. Bizim yapmamız gereken, dengeyi kurup doğru yolda devam etmek.

-İrfan Can’ın performansı- İrfan’ın kalitesini biliyorsunuz. Çok kaliteli bir futbolcu. Sakatlandı ve uzun süre aramızda yoktu. Özellikle topla olan teknik kalitesi ve karar verme becerisi çok iyi. Oyuncular bazen fırsat verildiğinde kendini gösterirler. Bugün de oyuncularımın sahaya yansıttıkları ruh çok önemli. Ortaya koydukları performansı umarım devam ettitirler. 

Luis Gustavo’yu, Enner Valencia ve Altay’ı hatırlamadan bu toplantıyı bitirmek istemiyorum. Biliyorum ki onlar da bizimle birlikte sahadaydılar.”