Alperen – Porter Jr Pozisyonuna Lig Yönetiminden Müdahale

Arkadaşlarının triple-double yapması için uğraştığı Kevin Porter Jr’a NBA yönetiminden kötü haber geldi.

NBA’de Batı Konferansı ekiplerinden Houston Rockets forması giyen Kevin Porter Jr, geçtiğimiz gün takım arkadaşlarının da yardımıyla triple-double yapsa da bu lig yönetimi tarafından iptal edildi.

Houston’ın Oklahoma City Thunder’a karşı oynadığı karşılaşmanın son dakikalarında ilginç bir olay yaşanmıştı. Oklahoma City hücumundan sonra Alperen Şengün, kendisinde gelen ribaundu dokunarak arkaya atmış ve diğer takım arkadaşları da Kevin Porter Jr’ın topu alması için uğraşmıştı. Bunun sonucunda topu alan Kevin Porter Jr 10. ribaundunu almış ve maçı da 11 sayı 10 ribaund ve 11 asist ile tamamlayarak kariyerinin ilk triple-double’ını yapmıştı.

Bu pozisyonu incelemeye alan lig yönetimi, istatistik kağıdında değişiklik yaptı. Buna göre o pozisyonda ribaund, topa ilk dokunan Türk oyuncu Alperen Şengün’e yazıldı ve Porter Jr’ın 10. ribaundu silinerek triple-double’ı elinden alındı.

Bu sezon %35 şut yüzdesi ile mücadele eden 21 yaşındaki Porter Jr. 13.3 sayı ve 6.1 asist ortalamaları ile mücadele ediyor. Çaylak sezonunu geçiren oyuncumuz Alperen ise 19 maçta ortalama 18 dakika süre alarak 8.5 sayı ve 4.7 ribaund ortalamaları tutturdu. Sezonun kalanını gençlerinin gelişimine ayırması beklenen Houston’da Alperen’in kalan bölümde daha çok süre almasına kesin gözü ile bakılıyor.