06.03.2021 / EDWARD CULLEN’DAN YENİLİK RESİTALİ

06.03.2021 Burnley – Arsenal Maçı Tahmini

İngiltere Premier liginde ligin 15.sırasındaki Burnley ligin demirbaşlarından ve bu sezon 10.sırada bulunan Arsenal ile karşı karşıya geliyor.
Premier Lig’de görmeye alışık olmadığımız bir tablo mevcut.
Arsenal’in düşüşünün sebebi temel olarak yönetim olduğu için sezon olarak hiç iyi gitmedikleri bir durumdalar.
Ligdeki son durumlarına göz atacak olursak son 10 karşılaşmada Burnley ekibi sadece 2 galibiyet alabilmiş durumda. Beraberliğe dayalı zorlu oyunların yanında dengi olan takımları da düşürmüş ve stratejik hatanın içine düşen takımlardan birisi olmuş Burnley.
Arsenal ise lig’in bu sezonunda oldukça kötü durumda. Aslına bakacak olursak Arsenal ekibi 2016 tarihinden beri bir düşüşe geçmiş.. 2016’da ligin şampiyonu olmaya çok yaklaşarak 2. olarak ligi bitirmiş durumda. 2016 sezonundan sonra Arsenal’deki düşüş bu sezon ile beraber ciddi taban yapmış ve ligin eski performansları özlenmiş durumda..
Arsenal’de bu 2 haftadır dönüş sinyalleri alıyoruz önce Benfica’yı Avrupa liginde 3-2 mağlup edip moralli şekilde lige dönerek ligin 3.sırasındaki Leichester ekibini 3-1 mağlup etmesi takımda hareket yarattı diye düşünüyorum. Bu karşılaşmayı bu durumda Arsenal kazanır.

Tahminim

MS: Arsenal

BETNANO ORANI: 1.63
Maç Saati: 15:30

Yazar : EDWARDCULLEN🗡️